BAYİLİKLERİMİZ VE DİSTRİBÜTÖRLÜKLERİMİZ

Hızlı test kitleri

Hijyen ekipmanlarımız ...

Giriş formu

Hızlı T-2 toksin test kiti

Ürün tanımı

Hızlı T-2 toksin test kiti

 

Toksin

 

 

T-2 toksini Fusarium küflerinin çeşitli türleri tarafından üretilen bir toksin olup, insanlarda zehirlenmeye neden olan aleukia'nın ana maddesidir. Ayrıca, birçok hayvana da zararlı etkisi vardır. T -2 zehirlenmesinin belirgin özelliği protein sentezinin azalmasıdır.Kümes hayvanlarında yapılan araştırmalar, T-2 zehirlenmesinin kilo alımındaki azalmanın yanı sıra, sırt lekeleri, düşük tüylenme, mitokondri fonksiyonunun bozulması ve Sallmonella spp. türüne daha fazla maruz kalma gibi problemlere de yol açmaktadır.

 

 

 

Diğer pek çok hayvanda, idrar yolları genişlemeleri, kusma ve farklı mitokondri fonksiyonu hususları rapor edilmiştir. T-2 zehirlenmesi, doku yayılımı ve hematolojik, karaciğer, böbrek, pankreas, kas ve kalp dahil geniş aralıktaki organ hasarları ile uyumluk gösterir. T-2 ‘nin sindirim yollarında sebep olduğu hasarlar geri dönüşümü olmayan hasarlardır.

 

 

 

Kullanıcılar bu toksin için mısır, saman ve diğer yem maddelerinin test etmelidirler. İnsanlara ilave olarak T-2 toksininden etkilenen hayvanlar arasında domuz, süt inekleri, kümes hayvanları, köpekler ve atlar da bulunur. En şiddetli vakalarda T-2 toksini ölümler yol açar.

 

 

 

Mikotoksinlere karşı en iyi koruma, bunların yem ve gıdalardaki varlığını denetlemektir. Bu ise, tahılların hasadından, son ürüne kadar olan tüm kademeler boyunca test edilmesi demektir.

 

 

 

Test

 

 

T-2 Toksin için Veratox seti, rekabetçi, doğrudan enzim bağlantılı bir immünosorbent (CD-ELISA) testi olup kullanıcının milyarda bir kısım oranında kesin konsantrasyonları elde etmesine imkan tanır.  Numune ve kontrollerdeki serbest toksinler, antikor birleşmesinin oluşması için enzim etiketli toksin (konjuge) ile eşleştirilir. Bir yıkama kademesinden sonra, bağlı konjuge ile mavi renk teşkil eden besi maddesi (substrat) ilave edilir.

 

 

Mavi renk ne kadar fazla ise toksin miktarı o kadar az demektir. Optik yoğunlukları ölçmek üzere, test sonuçları mikro hazneli bir okuyucuda okutulur.  Standard grafiğini çizmek için kontrollerin optik yoğunlukları kullanılır ve toksinin kesin miktarını hesaplamak için numunenin optik yoğunlukları bu grafiğe yerleştirilerek değerlendirilir. 10 dakikalık bir inkübasyon süresinin ardından üründeki T-2 Toksin miktarını milyarda bir birim düzeyinde belirler ve bir kitle 40 örneğe kadar çalışabilme imkanı sağlar.

 

 

 

Avantajları

 

Basit.

 

Özel eğitim gerektirmez.

Karmaşık kimyasal ekstraksiyon ihtiyacını ortadan kaldırır.

Bir numune ekstraktını test etmek için gereken tüm reaktifleri içerir.

Hızlıdır - sonuçlar sadece 10 dakikalık bir inkübasyonun ardından elde edilir.

 

 

Kesin.

 

Tamamen kantitatif sonuçlar verir.

Numuneler; içerisindeki T-2 Toksin miktarları bilinen kontrollere karşı test edilir. 

Neticeler,  yayınlanmış HPLC ve GC metotları ile kıyaslanabilir özelliktedir. 

 

 

Destekli.

 

Kesintisiz teknik destek.

Kurum içi AR&GE elemanları.

 

 

 Tekli ve çoklu alımlar için fiyatlar farklıdır. Bu sebeple fiyat belirtilmemiştir. Sipariş miktarları, fiyatlar ve ödeme koşulları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ürün yorumları

Ürün hakkında henüz hiç yorum yapılmamış. Sadece site üyeleri ürün yorumu yapabilir.

Bizi arayın: 0 530 977 4332

musteri-hizmetleri4.jpg

Hanna smwebmarket' te

Renk kodlu temizlik sistemleri

Firmanız ziyaretlere hazır

Laboratuarınız ne yoksa, hepsi burada var!

Güvenli çalışma ortamı için ...

Metalli ekipmanlar ile ürünleriniz güvende

Gıdaya uygun foodgrade yağ, gres ve anti-paslar