BAYİLİKLERİMİZ VE DİSTRİBÜTÖRLÜKLERİMİZ

Hızlı test kitleri

Hijyen ekipmanlarımız ...

Hızlı Zeralenon test kiti

Ürün tanımı

Hızlı Zeralenon test kiti

 

Toksin

 

Zeralenon birincil olarak Fusarium graminearum tarafından üretilir ki bu vomitoksin de üretir. Dolayısıyla eğer zeralenona rastlanırsa büyük olasılıkla diğer fusarial mikotoksinlerinde mevcut bulunacağına dair elde kanıtlar bulunmaktadır. Zeralenon bir östrojenik mikotoksin olarak sınıflandırılmıştır; çünkü hayvanlarda sıklıkla östrojen kaynaklı tepkilere yol açmaktadır.

 

 

Zeralenon barındıran yem ya da tahıl çiftlik hayvanlarınca yendiğinde bir çok farklı üreme sorununa yol açması mümkündür. Domuzlar tarafından tüketildiğinde volvovaginitis düşük kilolu doğumlar, fetusun geri alması düşürme, bir batında doğum sayısının düşmesi, anormal kösnüme devreleri ve erkeklerin dişileşmesi gibi sorunlara yol açar.

 

 

Çiftlik hayvanı üreticileri zeralenon sorunları karşısında her geçen gün daha da duyalı olmaktadırlar ve bunu içeren yemlerin oluşturduğu tehdidi en aza indirmek adına yöntemler aramaktadırlar.

 

 

Mikotoksinlere karşı en iyi koruma yöntemi yem ve besinlerde bunların varlığını gözlemlemektir. Bu da tahılların hasat anından başlayarak son ürüne kadar giden çizgide her noktada test yapmayı gerektirir.

 

 

Test

 

Zeralenon için Veratox seti, rekabetçi, doğrudan enzim bağlantılı bir immünosorbent ELISA testi olup kullanıcının milyarda bir kısım oranında kesin konsantrasyonları elde etmesine imkan tanır.  Numune ve kontrollerde mevcut olan serbest toksinin, antikor bağlayıcı bölgeler için enzim etiketli toksin (konjuge) ile rekabet etmesine izin verilir.  Bir yıkama kademesinden sonra, bağlı enzim konjuge ile mavi renk teşkil eden besi maddesi ilave edilir.

 

Mavi renk ne denli fazla ise toksin miktarı o denli az demektir. Optik yoğunlukları ölçmek üzere, test sonuçları mikro hazneli bir okuyucuda okutulur.  Standard grafiğini çizmek için kontrollerin optik yoğunlukları kullanılır ve toksinin kesin miktarını hesaplamak için numunenin optik yoğunlukları bu grafiğe yerleştirilerek değerlendirilir. 10 dakikalık bir inkübasyon süresinin ardından üründeki zeralenon miktarını milyarda bir birim düzeyinde belirler. 

 

 

#8110 Veratox Zeralenon

 

 

Avantajları

 

 

Basit.

 

Özel eğitim gerektirmez.

Karmaşık kimyasal ekstraksiyon ihtiyacını ortadan kaldırır.

Bir numune ekstraktını test etmek için gereken tüm reaktifleri içerir.

Hızlıdır - sonuçlar sadece 10 dk ‘lık bir inkübasyonun ardından elde edilir.

 

 

Kesin.

 

Tamamen kantitatif sonuçlar verir.

Numuneler; içerisindeki aflatoksin miktarları bilinen kontrollere karşı test edilir. 

Neticeler,  yayınlanmış HPLC ve GC metotları ile kıyaslanabilir özelliktedir. 

 

Destekli.

 

Günün her saatinde teknik destek.

Kurum içi AR&GE elemanları. 

 

 

 Tekli ve çoklu alımlar için fiyatlar farklıdır. Bu sebeple fiyat belirtilmemiştir. Sipariş miktarları, fiyatlar ve ödeme koşulları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ürün yorumları

Ürün hakkında henüz hiç yorum yapılmamış. Sadece site üyeleri ürün yorumu yapabilir.

Bizi arayın: 0 530 977 4332

musteri-hizmetleri4.jpg

Hanna smwebmarket' te

Renk kodlu temizlik sistemleri

Firmanız ziyaretlere hazır

Laboratuarınız ne yoksa, hepsi burada var!

Güvenli çalışma ortamı için ...

Metalli ekipmanlar ile ürünleriniz güvende

Gıdaya uygun foodgrade yağ, gres ve anti-paslar