BAYİLİKLERİMİZ VE DİSTRİBÜTÖRLÜKLERİMİZ

 

Renk kodlu temizlik ve fırça sistemleri hakkında bilgi almak, sipariş vermek veya fiyat almak için iletisim@smwebmarket.com e-posta adresinden veya 0 530 977 4332 numaradan bizimle iletişime geçiniz.

 

Renk kodlu temizlik ve fırça sistemlerinde fiyatlar kullanılacağı alan, kullanılacak ürün ve sipariş adedinize göre değişmektedir. 

 

Renk kodlu temizlik ve fırça sistemleri hakkında

 

Hangi ekipmanın nerede kullanılacağının belirlenmesi, temizlik ekipmanlarının maliyetlerinin düşürülmesi, bölümler arası ekipman taşınmasının engellenmesi ve ürünlere direkt yada çapraz bulaşmaların önlenmesi için işletmenizde kullanılan genel temizlik malzemeleri ve ekipmanlarının farklı bölümler için farklı renklerde olması elzemdir.

 

Böylece tüm temizlik malzeme ve ekipmanlarını kontrol altına alabilir ve hatalı kullanımların önüne rahatlıkla geçebilirsiniz.

Renk kodlu temizlik sistemi uygulaması ile işletmeniz içerisinde yüksek riskli, orta riskli ve düşük riskli alanları ayırabilirsiniz, personelinize bu konuda eğitim verip alanlar arasında kontaminasyon riskini ortadan kaldırabilir ve sürdürülebilir bir koruyucu temizlik sistemi sağlayabilirsiniz. Bu uygulamalar ile işletmenize yapılacak olan müşteri ziyaretlerinde ve denetimlerde işletmenizin yüksek standartlardaki gıda güvenliği ve hijyen uygulamalarındaki farkı ön plana çıkacaktır.

Bu uygulama ile kullanılan kimyasallar dahil tüm temizlik malzemesi renk gruplarına ayrıldığında hatalı kimyasal kullanımdan kaynaklanabilecek kullanıcı hataları da önlenebilmektedir.

Renk kodlu sistemin avantajları

 

Eğitim kalitesini, algısını ve iletişim gücünü arttırır.

Çünkü renk kodları ile neyin nerede kullanılacağını yerinde görülecektir.

 

Çapraz bulaşmayı önler

Çünkü renk kodlama ile doğru yerde doğru ekipman kullanımını teşvik eder ve bir alana adanmış bir ekipmanın farklı alanlarda kullanımı engellenir. Farklı alanlarda farklı ekipmanlar kullanıldığında ekipmanın hatalı kullanımı renk kodu dolayısıyla göze çarpacaktır. Bu uygulama çalışanlar, ürünler ve altyapı açısından sanitasyon kalitesini arttırıcı ve ayrıca müşterilerin gözünde de daha kaliteli bir izlenim sağlar.

 

Kazaları önler

Çünkü renk kodlama ile ekipmanın nerde kullanılacağı belirlenmiş ve tanımlanmıştır. Dolayısıyla ekipmanı tanımayıp hatalı kullanım yapılarak kazaların önlenmesi böylece önlenmiş olacaktır. 

 

Hatalı kimyasal kullanımını önler

Çünkü renk kodlama ile ekipmanın ve onunla ilgili kimyasalın nerede kullanılacağı belirlenmiş ve tanımlanmıştır. Dolayısıyla kimyasalı tanımayıp hatalı kullanım yapılarak kazaların önlenmesi böylece önlenmiş olacaktır. 

 

Maliyetlerin düşmesini sağlar

Çünkü renk kodlama ile ekipmanların yerleri her zaman bellidir, farklı alanlara ekipman taşınması olmaz ve böylece ekipman kayıpları olmaz, ayrıca belli renkli ekipmanlar belli alanlara ait olacağı için o ekipmanlardan hangi kişilerin sorumlu olduğu da belli olur ve ekipmanların kullanımları daha dikkatli hale gelir ve ekipman zayiatları azalarak maliyetler düşer.

Renk kodlu temizlik malzemeleri dayanıklı ve uzun ömürlü malzemelerden özel olarak uzun süre kullanıma uygun olarak üretilmiştir. Ekipmanların dayanıklılığı ve uzun ömürlü olmasından dolayı tekrar tekrar ekipman alınmamasından dolayı maliyetlerinizin artmasını engeller.

 

Çalışanların işlerini kolaylaştırır

Çünkü renk kodlama ile ekipmanların nerede kullanılacağı bellidir, onlarca ekipman arasından hangi alanda hangi ekipmanın kullanılacağının seçiminin yapılması ve bu ekipmanların toparlanmaya çalışılmasına gerek kalmaz ve çalışanların işleri hem zaman yönünden hemde iş gücü yönünden kolaylaşır.

 

İşletmenizin reputasyonunu arttırır

Bu uygulamalar ile işletmenize yapılacak olan müşteri ziyaretlerinde ve denetimlerde işletmenizin yüksek standartlardaki gıda güvenliği ve hijyen uygulamalarındaki farkı ön plana çıkacaktır.

 

Örnek kodlama sistemi.

Kırmızı: Uyarıcı renk olmasından dolayı, sosyal tesisler, tuvaletler vb. gibi mikrobiyolojik riski yüksek olan alanlar için kullanılabilir.

Sarı: Daha düşük risk taşıyan depo vb. alanların temizlenmesi için kullanılabilir.

Yeşil: Mamul işleme ve depolama alanları için kullanılabilir.

Mavi: Tüm gıda ürünlerine kontrast renk olduğu için mamul paketleme alanları temizlenmesi için kullanılabilir.Renk kodlu temizlik ekipmanlarını aşağıda görebilirsiniz.

 

Renk kodlu temizlik sistemleri avantajları, örnek renk kodu sistemi ve daha detaylı bilgi için tıklayınız yada bize ulaşınız.

 

Renk kodlu temizlik sistemleri ile ilgili bilgi veya fiyat almak için iletisim@smwebmarket.com adresine mail atınız yada bizi arayınız. (0 232 838 1040 - 0 530 977 4332).

 

 

1 - 26 Arası Sonuçlar ( Toplam 26 )

Gıdaya uygun renk kodlu temizlik malzemeleri ve ekipmanları

Renk kodlu plastik çekpaslar sm530

Ürün detayları için tıklayınız

Renk kodlu mob aparatı sm191

Ürün detayları için tıklayınız

Renk kodlu mob aparatı sm185

Ürün detayları için tıklayınız

Renk kodlu mob aparatı sm180

Ürün detayları için tıklayınız

Renk kodlu mini mob aparatı sm210

Ürün detayları için tıklayınız

Renk kodlu metal saplar sm294

Ürün detayları için tıklayınız

Gıdaya uygun temizlik arabaları

Ürün detayları için tıklayınız