BAYİLİKLERİMİZ VE DİSTRİBÜTÖRLÜKLERİMİZ

Hızlı Okratoksin test kiti

Ürün tanımı

 Hızlı Okratoksin test kiti

 

Toksin

 

 

Okratoksin, genel olarak Aspergillus ochraceus ve Penicillium viridicatum küfleri tarafından üretilir. Okratoksin A, bazı diğer gıdalarda olduğu kadar mısır, arpa, buğday yulafta bulunmaktadır, fakat okratoksin B'nin bulunurluğu oldukça nadirdir. Domuz dokularında okratoksin A kalıntılarının var olup olmadığı kesimhanelerde deneyler ile teşhis edilebilmektedir. Okratoksin ‘in alınmasından 1 ay sonrasına kadar kalıntıları domuz dokularında bulunmaktadır.Okratoksin, bu mikotoksinin doğal olarak mevcut bulunan seviyelerine maruz kalan hayvanlarda böbrekleri etkilemektedir.

 

 

Bilimsel açıdan okratoksin A'nın çiftlik hayvanlarında nephropathy'ye neden olduğu uzun süredir bilinmektedir. Bu toksin birçok gıda maddesinde bulunmaktadır, yem olarak kullanılan ham maddelerde 27mg/kg seviyesine kadar, insanlar tarafından tüketilecek gıdalarda ise 100µg/kg seviyesine kadar bulunabilir. Ev yapımı gıdalarda okratoksin A kontaminasyonu kontrollü bir yerde üretilen gıdalardan daha fazladır. Bununla birlikte insanlar tarafından toplam ne kadar okratoksin A alındığı belirtilmemiştir ve okratoksin A'nın alınmasının insanlar üzerinde hastalığa neden olduğu henüz kanıtlanmamıştır.

 

 

 

Test

 

 

Okratoksin için Veratox seti, rekabetçi, doğrudan enzim bağlantılı bir immünosorbent ELISA testi olup kullanıcının milyarda bir kısım oranında (ppb) kesin konsantrasyonları elde etmesine imkan tanır.  Numune ve kontrollerde mevcut olan serbest toksinin, antikor bağlayıcı bölgeler için enzim etiketli toksin (konjuge) ile rekabet etmesine izin verilir.  Bir yıkama kademesinden sonra, bağlı enzim konjuge ile mavi renk teşkil eden besi maddesi ilave edilir.

 

 

Mavi renk ne denli fazla ise toksin miktarı o denli az demektir. Optik yoğunlukları ölçmek üzere, test sonuçları mikro hazneli bir okuyucuda okutulur.  Standard grafiğini çizmek için kontrollerin optik yoğunlukları kullanılır ve toksinin kesin miktarını hesaplamak için numunenin optik yoğunlukları bu grafiğe yerleştirilerek değerlendirilir. 20 dakikalık bir inkübasyon süresinin ardından üründeki okratoksin miktarını milyarda bir birim düzeyinde belirler. 

 

 

 

#8610 Okratoksin Veratox   

 

 

Avantajları 

 

Basit.

 

Özel eğitim gerektirmez.

Karmaşık kimyasal ekstraksiyon ihtiyacını ortadan kaldırır.

Bir numune ekstraktını test etmek için gereken tüm reaktifleri içerir.

Hızlıdır - sonuçlar sadece 20 dk ‘lık bir inkübasyonun ardından elde edilir.

 

 

Kesin.

 

Tamamen kantitatif sonuçlar verir.

Numuneler; içerisindeki aflatoksin miktarları bilinen kontrollere karşı test edilir. 

Neticeler,  yayınlanmış HPLC ve GC metotları ile kıyaslanabilir özelliktedir. 

 

 

Destekli.

 

Günün her saatinde teknik destek.

Kurum içi AR&GE elemanları.

 

 

 

Tekli ve çoklu alımlar için fiyatlar farklıdır. Bu sebeple fiyat belirtilmemiştir. Sipariş miktarları, fiyatlar ve ödeme koşulları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ürün yorumları

Ürün hakkında henüz hiç yorum yapılmamış. Sadece site üyeleri ürün yorumu yapabilir.