BAYİLİKLERİMİZ VE DİSTRİBÜTÖRLÜKLERİMİZ

Hızlı Histamin test kiti

Ürün tanımı

Hızlı Histamin test kiti

 

Toksin

 

Histamin bazı tür balıklarda, mikroorganizmalar amino asidi histidin halinde parçaladığı zaman üretilir. Yüksek sıcaklıklar ve avlanan balık uzun süre bekletilince, balıklarda normalde bulunan mikroorganizmaların üremesi hızlanır ve histidinin histamine parçalanması artar. İnsanların scombroid türlerinden zehirlenmesi, bu şekilde yüksek seviyede histamin içeren balık tüketilmesiyle oluşur. Semptomların bazıları veya tümü şunlar olabilir: Kızartı, baş dönmesi, kusma, ishal, düşük tansiyon, çarpıntı, karıncalanma, adale zayıflığı ve solunum felci. Scombroid zehirlenmesi insan ölümüne yol açmıştır.

 

 

 

Histamin üretimi; tuna, mahi-mahi,  mavi balık, uskumru, ançüez (hamsi vb) ve sardalya balıklarında yaygındır. Bu balılarda histamin tespiti ve önlenmesi, gıda ve ilaç idaresi (FDA) tarafından HACCP kapsamında tanımlanmıştır. Ayrıca hayvan besilerinde ana protein katkısı olan balık üretimine yaygın bir şekilde kullanılan ringa balığında da üretilir.

 

 

Test

  

Histamin için Veratox HS seti, rekabetçi, doğrudan enzim bağlantılı bir immünosorbent ELISA testi olup kullanıcının milyarda bir kısım oranında kesin konsantrasyonları elde etmesine imkan tanır.  Numune ve kontrollerde mevcut olan serbest toksinin, antikor bağlayıcı bölgeler için enzim etiketli toksin (konjuge) ile rekabet etmesine izin verilir.  Bir yıkama kademesinden sonra, bağlı enzim konjuge ile mavi renk teşkil eden besi maddesi ilave edilir.

 

 

Mavi renk ne denli fazla ise toksin miktarı o denli az demektir. Optik yoğunlukları ölçmek üzere, test sonuçları mikro hazneli bir okuyucuda okutulur.  Standard grafiğini çizmek için kontrollerin optik yoğunlukları kullanılır ve toksinin kesin miktarını hesaplamak için numunenin optik yoğunlukları bu grafiğe yerleştirilerek değerlendirilir. 20 dakikalık bir inkübasyon süresinin ardından üründeki histamin miktarını milyonda bir birim düzeyinde belirler. 

 

 

 

#9505 Histamin için Veratox Kiti

 

Bulmacanın diğer bir parçasının çözümü

 

 

Avantajları

 

 

Basit.

 

Özel eğitim gerektirmez.

Karmaşık kimyasal ekstraksiyon ihtiyacını ortadan kaldırır.

Bir numune ekstraktını test etmek için gereken tüm reaktifleri içerir.

Hızlıdır - sonuçlar sadece 20 dk ‘lık bir inkübasyonun ardından elde edilir.

 

 

Kesin.

 

Tamamen kantitatif sonuçlar verir.

Numuneler; içerisindeki aflatoksin miktarları bilinen kontrollere karşı test edilir. 

Neticeler,  yayınlanmış HPLC ve GC metotları ile kıyaslanabilir özelliktedir. 

 

 

Destekli.

 

Günün her saatinde teknik destek.

Kurum içi AR&GE elemanları.

 

 

 Tekli ve çoklu alımlar için fiyatlar farklıdır. Bu sebeple fiyat belirtilmemiştir. Sipariş miktarları, fiyatlar ve ödeme koşulları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ürün yorumları

Ürün hakkında henüz hiç yorum yapılmamış. Sadece site üyeleri ürün yorumu yapabilir.