BAYİLİKLERİMİZ VE DİSTRİBÜTÖRLÜKLERİMİZ

Hızlı hijyen ve sanitasyon test kiti

Ürün tanımı

Hızlı hijyen ve sanitasyon test kiti

 

 

 Hygicult ürünleri, mikrobiyolojik hijyenin güvenilir, ekonomik ve zaman tasarruf edici bir şekilde denetlenmesi için özel olarak dizayn edilmiş olan agar slaytlardır.Hygicult testleri, mikrobiyolojik kirlenmenin seviyelerini denetlemek için kullanılabilir. Bunlar,  imalat prosesi esnasında hijyenin denetlenmesinin çok kritik önemde olduğu gıda sanayisi kullanımına çok uygundurlar. Hygicult ile hem ham madde ve üretim tesisleri ve hem de nihai ürünler hızlı ve güvenli bir şekilde denetlenebilir.

 

Hygicult ürün hattı,  sanayinin hızla değişen ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde kullanılan ispatlanmış  jelli  levha sayma ortamı tekniğine dayanır. Hygicult metodu,  her iki yanında agar geliştirme ortamı ile kaplı  plastik menteşeli slaytları içerir; bu slaytların her biri kendine özgün steril bir vial içinde muhafaza edilir.

 

Numune alma ve inkübasyon işlemi, slaydı doğrudan çalışma yüzeyine bastırmak suretiyle, steril çubuklardan numuneyi doğrudan transfer ederek, veya slaydı sıvı içine batırmak suretiyle gerçekleştirilir. Aşılamayı takiben neticeler, agar slayt üzerindeki renk yoğunluğunun test setleri ile verilen renkli şemalar ile kıyaslanması ile kolayca elde edilebilir. Koloni sayımına gerek yoktur.

 

 

Ürünler

 

#9111

 

 

Hygicult TPC (Toplam Levha Sayımı) - Bu slayt levha sayım agarı ile kaplı olup,  yaygın bakterilerin çoğunu destekler. Agar, kısa bir süre önce temizlenen temizleme maddelerini veya her tür bakteri öldürücü ilacı nötralleştirmek için lesitin ve Tween içerir.

 

#9113

 

 

Hygicult E/ß-GUR (VRBG Agar / ß-GUR Agar) - Bu slaydın bir tarafı Enterobakterilerin (koliformlar) büyümesini teşvik eder. Diğer taraf ise, ß-glucuronidase'ye pozitif olan genel tür E. Coli gibi organizmaların test edilmesi için kullanılabilir.

 

#9114 

 

 

Hygicult Y&F (Maya ve Mantar)  - Malt agarı ile kaplı olan bu slayt,  mayaların ve küf mantarlarının büyümesini teşvik ederi ve  bakteri büyümesini önleyen bir antibiyotik içerir.

 

AVANTAJLAR

 

Kullanımı Kolay. Basitçe çalışma yüzeyine karşı bastırın, sıvıya batırın veya geleneksel bir çubuktan (swab) transfer edin.  Aşılama işleminden sonra,  sonuçlar model şemayla  kıyaslanarak tayin edilir.

 

Hızlı ve uygun. Hygicult gece vardiyasında numune almak veya son anda hijyen testi yapmak için daima el altındadır. Hygicult her hangi bir ön hazırlık veya özel cihazlar gerektirmez.

 

Ekonomik. Hygicult, masraflı ve emek yoğun ortam ve seyreltici hazırlanması, swab işlemleri, levha yapılması ve sayma gibi işlemlerini, ve pahalı harici laboratuar hizmetlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

 

Doğru ve güvenilir. Hygicult, en sıkı kalite standartlarını karşılamak üzere kontrol edilir, ve bu sayede,  doğru ve geleneksel metotlar ile kıyaslanabilir uyumlu neticeler sağlar.  Ve ayrıca, ISO 9001 Onayına sahiptir.

 

Güvenli. Yaklaşım plastikten imal edilmiş olduğu için, üretim alanına cam tüpler götürüldüğünde söz konusu olan riskleri ortadan kaldırır.

 

 

Tekli ve çoklu alımlar için fiyatlar farklıdır. Bu sebeple fiyat belirtilmemiştir.

Sipariş miktarları, fiyatlar ve ödeme koşulları için lütfen bizimle sitenin sağ üst köşede bulunan iletişim bilgileri ile iletişime geçiniz.

 

 

 

Ürün yorumları

Ürün hakkında henüz hiç yorum yapılmamış. Sadece site üyeleri ürün yorumu yapabilir.