BAYİLİKLERİMİZ VE DİSTRİBÜTÖRLÜKLERİMİZ

Hızlı test kitleri

Hijyen ekipmanlarımız ...

Giriş formu

Hızlı Aflatoksin test kiti

Ürün tanımı

 Hızlı Aflatoksin test kiti

 

Toksin

 

Aflatoksin, birçok bilimsel çevre tarafından dünyada doğal olarak oluşan en güçlü kanserojen madde olarak kabul edilir.  Hem insanlar, hem de hayvanlarda çok çeşitli sağlık problemlerine neden olmaktadır. Aflatoksinler, birçok ürün çeşidinde küf gelişiminin, ikincil metabolitleridir.

 

Aflatoksinin en büyük üreticileri olan iki küf tipi,Aspergillus Flavus ve A. Parasiticus'tur. Bu mantarlar dünyada hemen hemen her yerde bulunabilirler. Toprak kökenlidirler fakat yüksek besinlerin tohumlarında büyümeyi severler.  Zehirleri, hasat öncesi arazide ve hasat sonrası ise depolama esnasında üretilir.  Her iki halde de, böceklerin tesiri, yanlış muamele veya çevresel stresler mantarın tohumu işgal etmesine yol açar. 

 

Birçok ülke,  gelen ürünleri düzenli olarak incelemekte ve 2 - 10 ppb aralığından fazla seviyede Aflatoksine sahip olan ürünlerin sevkıyatlarını reddetmektedirler. Aflatoksin için Veratox HS hızlı analiz kitleri, düşük maliyet ve kısa zaman parametreleri esas alınarak üretilmiştir. Dolayısı ile söz konusu kitlerin kullanımı aflatoksin seviyelerini çok hassas tespit etmek isteyen firmaların ihtiyaçlarını minimum analiz maliyetleri ile kısa sürede sonuçlanan analizlerle karşılamaktadır.

 

Test

 

Aflatoksin için Veratox HS seti, rekabetçi, doğrudan enzim bağlantılı bir immünosorbent ELISA testi olup kullanıcının milyarda bir kısım oranında kesin konsantrasyonları elde etmesine imkan tanır.  Numune ve kontrollerde mevcut olan serbest toksinin, antikor bağlayıcı bölgeler için enzim etiketli toksin (konjuge) ile rekabet etmesine izin verilir.  Bir yıkama kademesinden sonra, bağlı enzim konjuge ile mavi renk teşkil eden besi maddesi ilave edilir. Mavi renk ne denli fazla ise toksin miktarı o denli az demektir. Optik yoğunlukları ölçmek üzere, test sonuçları mikro hazneli bir okuyucuda okutulur.  Standard grafiğini çizmek için kontrollerin optik yoğunlukları kullanılır ve toksinin kesin miktarını hesaplamak için numunenin optik yoğunlukları bu grafiğe yerleştirilerek değerlendirilir. 20 dakikalık bir inkübasyon süresinin ardından üründeki aflatoksin miktarını milyarda bir birim düzeyinde belirler. 

 

#8031 Aflatoksin Veratox HS - Yüksek Hassasiyet Testi

 

Bulmacanın diğer bir parçasının çözümü

 

Avantajları

Basit. 

 

Özel eğitim gerektirmez.

Karmaşık kimyasal ekstraksiyon ihtiyacını ortadan kaldırır.

Bir numune ekstraktını test etmek için gereken tüm reaktifleri içerir.

Hızlıdır - sonuçlar sadece 20 dk ‘lık bir inkübasyonun ardından elde edilir. 

 

Kesin.

 

Tamamen kantitatif sonuçlar verir.

Numuneler; içerisindeki aflatoksin miktarları bilinen kontrollere karşı test edilir. 

Neticeler,  yayınlanmış HPLC ve GC metotları ile kıyaslanabilir özelliktedir. 

 

 

Destekli.

 

Günün her saatinde teknik destek.

Kurum içi AR&GE elemanları. 

 

 

 Tekli ve çoklu alımlar için fiyatlar farklıdır. Bu sebeple fiyat belirtilmemiştir. Sipariş miktarları, fiyatlar ve ödeme koşulları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ürün yorumları

Ürün hakkında henüz hiç yorum yapılmamış. Sadece site üyeleri ürün yorumu yapabilir.

Bizi arayın: 0 530 977 4332

musteri-hizmetleri4.jpg

Hanna smwebmarket' te

Renk kodlu temizlik sistemleri

Firmanız ziyaretlere hazır

Laboratuarınız ne yoksa, hepsi burada var!

Güvenli çalışma ortamı için ...

Metalli ekipmanlar ile ürünleriniz güvende

Gıdaya uygun foodgrade yağ, gres ve anti-paslar