BAYİLİKLERİMİZ VE DİSTRİBÜTÖRLÜKLERİMİZ

Hızlı pestisit kalıntı analizi test kiti

Ürün tanımı

Hızlı pestisit kalıntı analizi test kiti

 

 

 Modern pestisitler (böcek ilaçları)  olmasaydı, modern ziraattan beklenen artan dünya nüfusunu beslemek gayesine ulaşmak muhtemelen mümkün olmazdı.  Günümüzdeki pestisitlerin çeşitli tabiatları, günümüzdeki "zararlılarının" muhtelif olan tiplerini yansıtmaktadır.  Bu zararlılar,  ekinleri yiyen memeli hayvanları ve kuşları;  ekinlere doğrudan zarar veren  veya ekinlere hasara yol açan hastalıklara sebep veren böcekleri; mantar oluşturan hastalıkları; insan veya hayvan parazitlerini, ve  arzulanan ekinlerin temel besinleri için yarışan zararlı otları kapsar.

 

 

Pestisit imalatçıları,  ekinleri zararlılardan koruyacak derecede kuvvetli olan ancak  ekinin insan veya hayvan tarafından tüketilmesi için güvenli olmasını sağlayan bir kimyasal madde üretme sorumluluğuyla yüz yüzedir. Çiftçiler ise, sürekli değişen çevre şartlarında bu pestisitleri hassas miktarlarda tatbik etmekle yükümlüdürler.

 

 

Pestisitlerin insan ve hayvanlar üzerindeki tesirleri, pestisit tipleri kadar çeşitlidir.  Pestisit zehirliliği de uygulama metoduna bağlı olarak muazzam derecede değişmektedir. Fakat,  pestisit zehirliliğinin ölüm dahil ölüme kadar varan tesirlere sahip olduğu gösterilmiştir.

 

 

Test 

 

Agri-Screen ® Ticket (Bilet)  testi; hava, su, toprak, ürün, gıda, saçılmalar, yüzeyler ve müşteri uygulamalarında bulunan  bütün büyük organik fosfatları, tiofosfatları ve karbamatları  tespit edebilir. Numuneler kuru halde, ıslak halde veya çözücü ile test edilebilirler.

 

 

Ana bileşeni olarak  turnusol tipi bir kağıt kullanan Ticket testi, oldukça basit bir biyokimyasal prensibe dayalıdır. Ticket'in bir tarafı, cholinesterase (bitkiler hariç canlı organizmaların çoğunda bulunan bir enzimdir) ile doygun olan bir disk içerir ve bunun ana fonksiyonu adale performansını kontrol etmektir.  Eğer bu enzim değiştirilirse veya ölürse, aynı şekilde organizma da ölür.

 

Böcekler, bir organizmanın cholinesterase üretme becerisini zehirleyebilir ve böylece organizmayı öldürürler. Eğer test edilen numunede yeterli sayıda böcek mevcut ise,  Ticket üzerine kimyasal olarak bağlı olan cholinesterase enzimini etkisiz hale  geçirirler ve böcekler mevcut olmadığında diski maviye çeviren  bir kimyasal reaksiyonu engellerler. Deneydeki beyaz bir renk ise,  böceklerin varlığı açısından pozitif test sonucunu belirtir.

 

 

#8920  AT-10 Seti - 10 Numunelik  

 

#8921  AT-25 Seti - 25 Numunelik  

 

#8925  Kütle Ticket ve Ampul Seti - 10 adet

 

 

 

Avantajları

 

 

Basit.

 

Özel bir eğitim gerekli değildir.

Belirgin görsel renkli neticeler verir.

Hızlıdır - sonuçlar sadece 4 dakika içinde alınır. 

 

 

Kesin.

 

Oda sıcaklığında (< 86oC, 30oC) beş sene süreyle kararlıdır

Numuneler bilinen kontrollere karşı test edilir. 

 

 

Destekli.

 

Günün her saatinde teknik destek.

Kurum için AR&GE elemanları.

 

 

 

Tekli ve çoklu alımlar için fiyatlar farklıdır. Bu sebeple fiyat belirtilmemiştir.

Sipariş miktarları, fiyatlar ve ödeme koşulları için lütfen bizimle sitenin sağ üst köşede bulunan iletişim bilgileri ile iletişime geçiniz.

 

 

 

Ürün yorumları

Ürün hakkında henüz hiç yorum yapılmamış. Sadece site üyeleri ürün yorumu yapabilir.