BAYİLİKLERİMİZ VE DİSTRİBÜTÖRLÜKLERİMİZ

Phadebas Balda Diastaz Testi (500 Test)

Ürün tanımı

Daha iyi hassasiyet, daha yüksek seçicilik, daha az reaktif, daha az adım, daha az karmaşıklık ve daha az emek süresi !!!

 

Magle Life Sciences ( Phadebas® Bal Diastaz Testi )

AB Bal Direktifine göre, bazı bileşim kriterleri insani tüketim amaçlı ballar için tespit edilmelidir. Diastaz enzim aktivitesi (diastaz sayısı) bunlardan biridir. Diğerleri ise Şeker, Nem ve Su çözünmeyen içeriği, elektrik iletkenliği, Serbest asit, ve hidroksimetil (HMF) içeriği vardır. Uluslararası Bal Komisyonu (IHC) yeni bir dünya bal standardı yaratmak amacıyla 1990 yılında kurulmuştur.

 

IHC mevcut hedefleri bazıları;

Daha iyi çalışmak, balda yeni analiz yöntemleri ve diğer arı ürünleri için kalite elde etmek. Mevcut kalite yönleri, bal kontrolü ve diğer arı ürünleri grubu üyelerini bilgilendirmektir.Hedeflerine ulaşmaya yardımcı olması için, IHC temel ve uyumlaştırılmış yöntemlerle bir dizi yöntem uygulamıştır. Balda Diastaz aktivitesinin belirlenmesi için resmi analiz yöntemleri olarak IHC tarafından tavsiye edilen Schade ve Phadebas ® testleri mevcuttur.

 

 AB Bal Direktifi insan tüketimi için piyasadaki balların Diastaz aktivitesi (Schade birimleri) için aşağıdaki kriterleri yerine getirmesi gerektiğini belirtiyor:

* Genel olarak 8’den az olmalıdır.

* Yapısında doğal enzim içeriği düşük olup HMF değeri 15 mg/kg’dan fazla olmayan balda diastaz sayısı 3’den az olamaz şeklindedir.

 

Orijinal Phadebas yönteminde Phadebas Amilaz Test reaktifleri kullanır. Ancak, analizlerde balların bu ürünün kullanım amacı değildir ve sorunları kısa sürede laboratuvarlar tarafından rapor edilmiştir. Bal analiz taleplerini karşılamak amacı ile Avrupa laboratuvarları ile birlikte yeni bir ürün geliştirilmiştir. Sonuç Phadebas Diastaz Testi ortaya çıkmıştır.Bal Diastaz Testi orijinal Amilaz Testinin bir türevlendirilmesidir.

 

Bal Diastaz Testi sadece balda diastaz aktivitesinin tayin edilmesi içindir. Bu yöntem tarafından verilen Diastaz aktivitesi; Phadebas Testi tabletleri belirli bir parti orijinal Schade yöntemi ile karşılaştıran bir çalışma ile belirlenen denklemlerinin sabitine dayanmaktadır. Geliştirilen bu yöntem  Uluslararası Bal Komisyonu tarafından tavsiye edilmektedir.  Phadebas Bal Diastaz Testi Magle kalite yönetim sistemi (ISO 13485 ve farmasötik GMP) uygun olarak geliştirilmiştir.

 

IHC tarafından tavsiye Phadebas ® testleri eski yöntem olan Schade’ye göre aşağıdaki avantajları sunmaktadır;

 * Daha iyi hassasiyet 

 * Geliştirilmiş seçicilik

 * Daha az reaktif ( Kimyasal )                                                                                     

 * Sadece birkaç adımda sonuç ( Daha Az Zahmetli )

 * Kısa sürede sonuç

 

Tekli ve çoklu alımlar için fiyatlar farklıdır. Bu sebeple fiyat belirtilmemiştir.

Sipariş miktarları, fiyatlar ve ödeme koşulları için lütfen bizimle sitenin sağ üst köşede bulunan iletişim bilgileri ile iletişime geçiniz.

  

 

Ürün yorumları

Ürün hakkında henüz hiç yorum yapılmamış. Sadece site üyeleri ürün yorumu yapabilir.