BAYİLİKLERİMİZ VE DİSTRİBÜTÖRLÜKLERİMİZ

Hızlı yer fıstığı alerjen test kiti

Ürün tanımı

Hızlı yer fıstığı alerjen test kiti

 

 

Problem

 

Gıda alerjenleri,  gıdada bulunan ve duyarlı kişilerde bağışıklık sisteminde bir tepki oluşturan proteinlerdir. Gıda allerjenleri alındığında, kaşıntı ve kızarıklıktan koma durumuna kadar bir aralıkta değişme gösteren bir çok reaksiyona sebep olabilirler. Bu koma hali şiddetli bir alerjik reaksiyon olup, kusma, ishal, solunum güçlüğü, ağız ve dil şişmesi, ve kan basıncının hızla düşmesi hususlarını ihtiva eder.

 

Erişkinlerde tahminen yüzde 1-2 arası ve çocuklara ise yüzde 5-8 arası kişi, gıda allerjenlerine bir dereceye kadar hassastır.  ABD'de 4 milyondan daha fazla kişinin gıda alerjisine sahip olduğu bilinmektedir, ve nunlardan fıstığa karşı olan alerji en yaygınıdır. 

 

Gıda imalatçıları bu gıda alerjilerini, ürünlerin üzerine açık bir şekilde  içindeki maddeleri yazarak  önlerler. Fıstık bileşenlerinin  mevcudiyetinin var olup olmadığının test edilmesi, etikette belirtilmeyen  (ve potansiyel olarak tehlikeli olan) bir besin maddesinin gıda ürünü içine geçmemesini sağlar.

 

Test

 

Fıstık Allerjenine karşı Veratox,  sandviç enzim-benzeri immunosorbent deney (S-ELISA) olup, kullanıcının I milyonda kısım olarak tam kesin konsantrasyonları elde etmesine imkan sağlar. Numune ve kontrollerde mevcut olan serbest allerjenin  mikro haznelere kaplanmış spesifik bir antikor ile reaksiyon vermesine izin verilir.  Bir yıkama kademesinden sonra enzimle etiketlenen antikor (konjuge)  antikor haznelerine ilave edilir ve bağlı allerjene bağlanmasına izin verilir ve böylece allerjen etrafında  bir "antikor sandviçi" oluşturulur. Diğer bir yıkama kademesinden sonra, konjuge madde ile mavi renk teşkil eden besi maddesi ilave edilir.

 

Mavi renk ne denli fazla ise allerjen miktarı o denli fazla demektir. Optik yoğunlukları ölçmek üzere, test sonuçları  mikro hazneli bir okuyucuda okunur. Standart grafiğini çizmek için kontrollerin optik yoğunlukları  kullanılır, ve  allerjenin kesin miktarını hesaplamak için  numunenin optik yoğunlukları  bu grafiğe yerleştirilerek değerlendirilir. Testin gerçekleştirilmesi 30 dakika sürer, ve  38 adete kadar  numune neticesi verir.  (Gıda  katkıları ve ürün bileşimine göre, 100 ppm'den düşük değerler sadece araştırma amaçları için uygun görülebilir).

 

#8430  Fıstık Allerjeni için Veratox

 

 

Avantajları

 

Basit.

Özel bir eğitim gerektirmez.

Karmaşık kimyasal ekstraksiyon ihtiyacını ortadan kaldırır.

Bir numune ekstresini test etmek için gereken tüm reaktifleri ihtiva eder.

Hızlı - neticeler sadece 30 dakika içinde elde edilir. 

 

Kesin.

Sonuçlar tamamen kantitatiftir. 

Numuneler bilinen kontrollere göre test edilir. 

Teknolojisi,  Neogen ile Gıda Alerjisi Araştırma & Kaynak Programı (Nebraska Üniversitesi Gıda Bilimleri & Teknolojisi Bölümü)  arasındaki yakın işbirliği sayesinde  geliştirilmiştir.

 

Destekli.

 

Günün her saatinde teknik destek.

Kurum içi AR&GE elemanları.

 

 

Tekli ve çoklu alımlar için fiyatlar farklıdır. Bu sebeple fiyat belirtilmemiştir.

Sipariş miktarları, fiyatlar ve ödeme koşulları için lütfen bizimle sitenin sağ üst köşede bulunan iletişim bilgileri ile iletişime geçiniz.

  

Ürün yorumları

Ürün hakkında henüz hiç yorum yapılmamış. Sadece site üyeleri ürün yorumu yapabilir.